Tiškevičių dvarai

Spausdinti

Trakų Vokės dvaras – architektūros paminklas Trakų Vokėje, turintis neogotikos, neoklasicizmo, eklektikos stilių elementų. Įsikūręs pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Trakų.

Nuo XIX a. vid. Trakų Vokės dvaras priklauso grafams Tiškevičiams, kurie jį pirko iš Trakų maršalkos Liudviko Dombrovskio. Trakų Vokės dvaras aptvertas plytų tvora su pseu dogotikinio – rytietiško stiliaus vartais bei urnomis.

Picture1.png

 

 

Trakų pilis – Lietuvą garsinantis unikalus Viduramžių palikimas. Kartais net užgaida gali virsti šimtmečius skaičiuojančiu kūriniu ir visos šalies simboliu. Tokiu, kuris savo didybe ir grožiu sužavėtų kiekvieną, atvykusį šios šalies apžiūrėti. Legendomis, eilėmis ir ežerų vandenimis apipinta Trakų pilis užburia nepaprasta viduramžių istorija.

traku pilis

 

Užutrakio dvaro sodyba. Pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą ant Galvės ežero kranto pastatyti prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais dekoruoti istorizmo stiliaus rūmai su įspūdinga, atvirais paviljonais karūnuota terasa. Nuo jos atsivėrė pasakiški vaizdai į Galvės ežerą su salomis ir romantiškais pilies griuvėsiais vienoje iš jų, medinį Trakų miestą su Vytauto Didžiojo funduotos bažnyčios bokštais ir Kęstučio kalnu prasidedantį Bražuolės kalvyną. Unikalus Trakų kraštovaizdis ir išskirtinė vietovės aura įtakojo ne tik grafo pasirinkimą čia gyventi bei vėlesnį jo ir visos šeimos prisirišimą prie Užutrakio, bet ir ypatingą dėmesį supančiai aplinkai.

uzutrakio dvar

 

Lentvario dvaras yra Lentvaryje, už 18 km nuo Vilniaus. Įkurtas XVI a. Dvaro sodyba stovi šiauriniame Lentvario ežero krante, kuris buvo dirbtinai įrengtas supylus pylimą per ežerą. Kultūros paminklas (nuo 2008 m.). Lentvario dvaro sodyba įregistruota Kultūros vertybių registre ir yra valstybės saugomas objektas, juo privalo rūpintis ir Kultūros paveldo departamentas.

 

lentvario dvaras

 

 

Kaina:  Priklausys nuo keliaujančių skaičiaus ir miesto iš kurio keliaujama.