Dubajus JAE

Spausdinti

dubai1

JAE yra Islamo šalis, kur dj’ų plokštelės nustoja suktis prieš pat rytinį muedzino kvietimą melstis, kur tradicinis beduinų gyvenimo būdas ir papročiai gyvuoja šalia nevaldomo vakarietiško vartojimo. Keliautojus pribloškia fantastiniai (tikrąją šio žodžio prasme!) viešbučiai ir kiti architektūriniais projektai, tačiau nemažesnis stebuklas yra nuovokių šeichų gebėjimas harmonizuoti tokias, atrodytų, prieštaringas ir visiškai nesuderinamas jėgas...

Šioje šalyje keliautojus maloniai nustebins ypatingas komfortas su egzotikos prieskoniu. JAE – tai šalis, kur, jei tik norėsite, galite išnaudoti visas kreditinių kortelių atsargas garsiausių dizainerių parduotuvėse, mėgautis gyvenimu kerinčiame paplūdimyje gurkšnodami kokteilį, pavakarieniauti ypatingame restorane arba iki pat ryto šokti dj’ų plokštelių ritmu – pačių žymiausių pasaulyje.

Geros atostogos Jums – ne vien poilsis? Puiku! JAE galėsite aplankyti senovės paveldo vietas, pasigėrėti nuostabiu Hadžar kalnų peizažu, derėtis dėl suvenyrų Šardžos turguose, leistis į saulės nutviekstas Abu Dabio dykumas kupranugariais arba išvysti nenusakomo grožio koralus Golfo vandenyse. Mes rekomenduojame išbandyti šių malonumų ir įdomybių kokteilį – pasimėgavę juo, tikrai suvoksite, kad JAE yra unikalūs.

Kelionės programa ir pagrindinė informacija apie šalį:

 

 

 

 

SIŪLOMA KELIONĖS PROGRAMA (pritaikoma pagal atskirą užklausimą)

 

Žemiau siūloma programą yra mūsų rekomendacijos. Dienas galima dėlioti kaip Jums patinka, o kelionę sutrumpinti ar prailginti. Mes suprantame, kad visi keliautojai skirtingi ir pritaikysime programą specialiai Jums.

1 diena. VILNIUS/RYGA - DUBAJUS
Skrydžiai iš Vilniaus su persėdimu arba Rygos tiesiogiai bent 4 kartus per savaitę. Dubajuje Jus pasitiks mūsų atstovas. Važiuodami į viešbutį galėsite išsirinkti ekskursijas. Patogiu pervežimu pasirūpinsime mes.

2 diena. DUBAJUS. Ateities metropolis
Pirmą pusę dienos siūlome skirti dienos ekskursijai po miestą autobusu. Pamatysite, visus svarbiausius objektus, susipažinsite su šio milžiniško metropolio išplanavimu ir bus lengviau orientuotis vėliau.

3 diena. DUBAJUS. Paplūdimys ir Burė
Nors daugumai turistų pritrūksta laiko, rekomenduojame bent kelias dienas skirti Džumeiros paplūdimiui. Čia daug parkų, kavinių, stovi prabangiausi viešbučiai. Paplūdimys smulkaus smėlio, priėjimas prie jūros negilus. Į paplūdimį nuveš viešbučio transportas, arba galite naudotis nebrangiomis taksi paslaugomis.

4 diena. DUBAJUS. Deira
Apžiūrėkite miesto širdį - Deira rajoną. Nuo jo prasidėjo visa šio emyrato istorija. Aukso turgus, įlanka, tradiciniai Persijos įlankos laivai, daug kavinių, parduotuvių ir restoranų kiekvieno skoniui. Vakare rekomenduojame romantišką vakarienę naktinio Dubajaus fone plaukiojant Dhow laiveliu.

5 diena. DUBAJUS. Atlantis the Palm
Atlantis The Palm. Vienas didžiausių pasaulio viešbučių, įsikūręs žymiojoje dirbtinai iš smėlio suformuotoje palmės formos saloje. Net jeigu čia ir neapsistosite, galite aplankyti jo vandens parką, delfinariumą ir didžiulį okeanariumą. Jeigu keliaujate su vaikais tai yra būtina. Čia užteks veiklos vienai ar net kelioms dienoms. Turėkite pasiruošę labai gerą paaiškinimą vaikams - kodėl gi jie negali čia pasilikti visam laikui.

6 diena. DUBAJUS. Burj Khalifa ir Dubai Mall
Jūs jį matėte iš visur. Jo tiesiog neįmanoma nepastebėti. Šeichų turtų ir siekio Dubajų padaryti įspūdingiausiu pasaulio miestu simbolis. 830 metrų aukščio Burj Khalifa dangoraižis. Tai aukščiausias kada nors pastatytas žmogaus statinys, pavadintas dabartinio emyratų prezidento garbei. Iš 122 aukšto galėsite apžvelgti miesto panoramą, bei susipažinti su pastato bei viso Dubajaus istorija. Na, o miesto papėdėje įsikūręs Dubai Mall prekybos centras. Turbūt jau numanote, kad jis turi būti kažkuo ypatingas. Didžiausias pasaulyje? Žinoma, pagal užimamą plotą (50 futbolo aikščių), ir ne tik. Labai trumpai: 1200 parduotuvių, 220 iš jų skirtos aukso dirbiniams. Sega pramogų parkas, vaikų zona, 22 salių kino teatras ir dar daug daug visko. Milžiniškas 10 mln. litrų jūrų akvariumas ir olimpinio dydžio čiuožykla irgi čia. Ech... Šalia galite grožėtis Dubajaus šokančiais fontanais, į kuriuos panašų rasite tik Las Vegase, Belagio viešbutyje.

7 diena. DUBAJUS. Dykumos miestas
Jeigu reikia ištrūkti - išvažiuoti, kur nebūtų nieko. Arabijos dykuma tam puikiai tinka. Visureigiais arba keturračiais keliausite per kopas, aplankysite kalnus ir oazes, o vakarosite po atviru žvaigždėtu dangumi, ragaudami tradicinius beduinų patiekalus.

8 diena. DUBAJUS - VILNIUS/RYGA (kelionę galima pratęsti pagal Jūsų poreikius)
Deja visi geri dalykai baigiasi ir reikia grįžti namo. Nuvešime Jus į oro uostą ir išlydėsime skrydžiui namo.

 

Vizos gavimui reikalingi duomenys: vardas, pavardė; lytis (vyr. / mot.); gimimo data; gimimo vieta; tautybė; paso numeris; paso išdavimo data; paso galiojimo laikas (iki kada galioja); jeigu pase registruoti vaikai – nurodyti jų vardus, pavardes, amžių.

! DĖMESIO ! Vizą būtina saugoti iki kelionės pabaigos. Jos pareikalaus Jums išvykstant iš šalies!

2. MUITINĖS TAISYKLĖS:
Į JAE galima įsivežti:
2 l stipriųjų alkoholinių gėrimų ir 2 l vyno; 1000 cigarečių
Griežtai draudžiama įsivežti bet kokias narkotines medžiagas, šaunamąjį ginklą, taip pat draudžiama įsivežti bet kokią pornografinę medžiagą (žurnalus, video kasetes ir pan.).

3. PINIGAI, DARBO LAIKAS:
JEA piniginis vienetas – dirhamas. Smulkesnis vienetas – filsas (1 dirhamas = 100 filsų). Apyvartoje naudojamos 5, 10, 25 filsų bei 1 dirhamo monetos, 5, 10, 50, 100, 200, 500 dirhamų kupiūros. 1 USD = 3,67 dirhamo.
Užsienio valiutos įvežimas ir išvežimas neribojamas. Parduotuvėse, viešbučiuose galima atsiskaityti ir USD, tačiau tokiu atveju mokėsite sąlyginai brangiau. Nerekomenduojama bandyti atsiskaityti Izraelio pinigais. Daugumoje viešbučių, parduotuvių priimamos taip pat ir Amerixcan Express, Master Card, Visa, Dinners Club kreditinės kortelės.
- JAE yra daugumos pasaulinių bankų atstovybės. Darbo laikas 8.00-13.00 (šeštadienis - ketvirtadienis).
- Valiutos keitimo punktai ne bankuose ir ne viešbučiuose veikia ir vakarais bei dažnai siūlo palankesnį keitimo kursą. Penktadienis – išeiginė.
- Parduotuvės veikia nuo 8.00 iki 13.00 ir nuo 16.00 iki 20.00 (išeiginės: ketvirtadienį nuo 13.00, penktadienis). Daugelis mažesnių parduotuvėlių ir prekybos centrai veikia ir penktadieniais, nuo 16.00 iki 20.00.

4. KLIMATAS, ORO TEMPERATŪRA:
Kritulių iškrenta itin nedaug (7-10 lietingų dienų per metus).
Vidutinė temperatūra: Dienomis + 28-30Co, naktimis + 22- 24 Co.
Vandens temperatūra net žiemos metu retai būna žemesnė, nei + 22 Co.!

5. APRANGA:
Besilankantieji JAE privalo gerbti galiojančias aprangos tradicijas.:
-    Apranga turi būti kukli. Moterims rekomenduojama vengti mini sijonų, rūbų su didelėmis iškirptėmis.
-    Visuomeniniame pliaže moterims nederėtų vilkėti pernelyg atviro maudymosi kostiumėlio. Griežtai draudžiama degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies.
-    Pliažinius rūbus patartina vilkėti tik viešbučio teritorijoje.
-    Vyrai neturėtų eiti į mečetę, banką, kitas valstybines įstaigas apsirengę pernelyg “laisvai” (pvz. su šortais). Tai pasakytina ir apie daugelio viešbučių restoranus, barus. Nerekomenduojama nešioti šortus Katare ir visiškai draudžiama Omane.

6. ALKOHOLIS, CIGARETĖS:
Alkoholinių gėrimų galima nusipirkti visuose viešbučiuose, išskyrus Sharjhah Emyratą. Šiame Emyrate draudžiama ne tik vartoti, bet ir turėti su savimi alkoholinius gėrimus. Už šiuos pažeidimus gresia baudžiamoji atsakomybė.
Ne viešbučiuose alkoholis neparduodamas. Svaigiųjų gėrimų nusipirkti galima tik Ajaman parduotuvėse. Bet kuriuo atveju draudžiama pasirodyti neblaiviam viešoje vietoje.
Cigaretės parduodamos visuose viešbučiuose ir parduotuvėse. Kaina – apie 2 USD / pakelis.

Apytikslės kainos viešbučiuose:
- degtinė / stiprieji alkoholiniai gėrimai USD 7-10/ taurė
- vynas USD 4 / taurė
- alus USD 4-6/ taurė
- kava USD 4-5
- Coca - cola, mineralinis vanduo USD 1-3
- 3 patiekalų pietūs su vynu 5* viešbutyje – USD 50 /žm.
- pietūs viešbučio kavinėje / bare USD 8-10
Kainos ne viešbučiuose (išskyrus alkoholį) 2-3 kartus žemesnės.

7. ELGESIO TAISYKLĖS:
- Negalima fotografuoti vietinių moterų. Už šį pažeidimą gresia areštas iki 3 dienų.
- Vyrus musulmonus galima fotografuoti tik jiems leidus.
- Nemandagu demonstruoti abejingumą ar didybę.
- Negalima priverstinai kalbinti ar kitaip įkyrėti vietinėms moterims. Toks moters skundas policijai jums gali grėsti bauda (60 tūkst. dirhamų (apie 16 000 USD) ar net deportacija iš JAE.

8. KALBA, PERSONALAS: Oficiali JAE kalba – arabų, tačiau dauguma kalba angliškai, urdu, farsi. Daugumoje viešbučių yra rusiškai kalbantis personalas.

9. VISUOMENINIS TRANSPORTAS: visuomeninis transportas kursuoja Dubajuje ir Abu Dhabi. Vienos kelionės kaina – iki 1 USD.

10. TAKSI: Kaina – nuo 1 USD, toliau - 0,30 centų / km.

11. ELEKTRA:
Įtampa 220/240 voltų. Rozetės trišakės. Prietaisams su dvišake rozete reikalingas adapteris (galima įsigyti bet kurioje parduotuve, kaina – 3 dirhamai).

12. TELEFONO RYŠYS:
Vietinio skambučio iš telefono – automato kaina – 30-60 filsų. Tarptautinis skambutis iš viešbučio  - apie 25 dirhamai / minutę. Skambinant renkama 9, po signalo – šalies kodas, miesto kodas ir abonento numeris.