P- Pn 8-18 val.    +370 5 2625 243
    +370 615 20462
 [email protected]

 

 

Esame patikimi Jūsų partneriai nuo 2001!                     

 

 

Kroatija

 

Plotas. 56 594 kv. km.

Sostinė. Zagrebas (973,6 tūkst. gyventojų, 2006 m.)

Geografija. Šalis yra pietrytinėje Europos dalyje prie Adrijos jūros. Bendras šalies plotas - 56,5 tūkst. kv. km. Šiaurėje Kroatija ribojasi su Slovėnija ir Vengrija, rytuose - su Serbija, o pietryčiuose - su Bosnija ir Hercegovina, taip pat su Serbija ir Juodkalnija (su dviem pastarosiomis nuo 1945 m. iki 1991 m. kartu įėjo į Jugoslavijos sudėtį). Labai vingiuota, įlankų ir užutėkių išraižyta Adrijos jūros pakrantė Kroatijoje tęsiasi 1777 km (žemėlapyje matuojant tiesia linija - tik 600 km). Didžiąją dalį šalies teritorijos užima Dinarų kalnai. Adrijos jūroje tarsi pripilta didesnių ir mažesnių salų - jų iš viso priskaičiuojama 1244. Didžiausios - Krko, Pago, Creso, Bračo, Korčulos. 47 salos yra gyvenamos.

Klimatas. Jūrinis-žemyninis. Vasaros karštos, žiemos šaltos. Pakrantės teritorijoje vasaros drėgnesnės, o žiemos būna švelnios. Vakarinėje Kroatijos dalyje klimatas žemyninis, centrinėje - kalnų, o pakrantėse - jūrinis. Vasarą žemyne temperatūra būna 22-26 laipsniai šilumos ir 26-30 laipsniai šilumos prie Viduržemio jūros. Prie Viduržemio jūros, Kroatijos pakrantėje, būna didžiausias saulėtų valandų skaičius Europoje (2600).

Gyventojų skaičius. 4,5 mln. gyventojų (2006 m. liepa), 89,6 % kroatų, 4,5 % serbų, likusi dalis - vengrai, slovėnai, bosniai, italai.

Kalba. Oficiali kalba - kroatų. Populiarios vokiečių, italų ir anglų kalbos.

Religija. 87, 8 % Romos katalikai, 4, 4 % ortodoksai, 2, 6 % kiti, 5, 2 % sudaro netikintys.

Šalies valdymas ir politika. Pagal1990 metų gruodžio 22 d. priimtą konstituciją, šalies valdymas - parlamentinė respublika.Prezidentas renkamas visuotiniais rinkimaispenkeriems metams. Šiuo metu prezidentas yra Stepanas Mesičius (nuo 2000 m. vasario, perrinktas 2005 m. sausį). Vykdomoji valdžia priklauso Ministrų Tarybai. Kroatijos premjeras - Ivas Sanaderas (nuo 2003 m. gruodžio).

Ekonomika. Kroatijos pramonė intensyviai keičiasi (kaip ir visa ekonomika). Ekonomika atsigavo 2000 metais dėl turizmo, bankininkystės ir investicijų. Pastaraisiais metais šalį aplankė apie 10 mln. turistų. Šis skaičius nuolat auga. Nedarbas vis mažėja. Labiausiai išplėtotos pramonės šakos: chemija ir plastikų gamyba, įrankiai, metalo apdirbimas, elektronika, popierius, medžio produktai, tekstilė, laivai, degalai, maistas. Žemdirbystėje vyrauja grūdai, saulėgrąžos, alyvmedžiai, citrusiniai vaisiai, sojos, bulvės. Kroatijos kalnuose ir pajūryje nuo seno auginama daug vynuogių, gaminama įvairių vyno rūšių.

Ištekliai. Kroatijoje išgaunama nafta, akmens anglis, boksitai, randama geležies rūdos, kalcio, gipso, silicio, molio, kasama druska.

Valgiai. Kroatų virtuvei būdinga daugybė žalumynų. Labai populiarūs kalmarų, krevečių patiekalai. Krabai ir žuvys, sužvejoti Adrijos jūroje, laikomi geriausiais pasaulyje. Page pagaminti sūriai iš avių pieno kokybe nenusileidžia aukščiausios rūšies prancūziškiems sūriams.

Kroatijoje virtuvė labai įvairi. Ji priklauso nuo šalies regiono. Vienokia ji pajūryje, kitokia kalnuose ar slėniuose. Atgavus nepriklausomybę, šalyje pamažu vėl visur atgaivinama kroatiška virtuvė, kasmet rengiami kulinariniai festivaliai, kur demonstruojami senieji tradiciniai patiekalai.

Tipiškų kroatiškų patiekalų rasite užeigose, kurios vadinasi „gostionoje“ arba „gostionica“. Tai mažyčiai tradicinių vietinių patiekalų restoranėliai. Iškabos „slastičarna“ kviečia paragauti kavos, ledų su šviežiais vaisiais, pyragėlių su įvairiu įdaru (net su kaštonų).

Salose ir visoje Adrijos jūros pakrantėje vietinių gyventojų virtuvėje dominuoja žuvis. Čia net yra atskiri žuvies restoranai (riblji restoran), kuriuos ypač mėgsta šalies svečiai. Žuvis į juos atvežama nešaldyta, tiesiai iš žvejybinių laivelių, tad ji ypač geros kokybės. Kalnuotuose šalies rajonuose, Istrijos pusiasalyje, populiarus plonai pjaustytas ir vytintas kumpis (pršut), kepsniai iš ėriukų mėsos (janjetina), jūros produktai.

Ypač garsus alyvų aliejuje mirkytas Pago salos avių pieno sūris (paški sir). Kad ilgiau išsilaikytų, sūris mirkomas alyvų aliejuje. Tai jam suteikia ypatingą skonį. Šis sūris perkamas ne tik kaip delikatesas, bet ir kaip suvenyras lauktuvėms.

Istrijos pusiasalyje gaminama daug patiekalų iš žvėrienos ir grybų. Čia plyti nemaži miškai. Šio regiono restoranuose paragausite net paslaptingų, tik po žeme augančių aromatingų grybų - triufelių.

Jei lankysitės kalnų slėniuose įsikūrusiuose kaimeliuose, čia jums pasiūlys aštraus guliašo su bulvėmis, įvairių paukštienos patiekalų.

Kroatijos šiaurinės dalies virtuvei didelę įtaką padarė austrų ir vengrų kulinarinės tradicijos. Čia populiarūs kepti kalakutai, antys, žąsys. Jie kepami ir kukurūzų tešloje. Iš saldumynų ypač skanūs vyniotiniai su varške ir grietine (štrukli), riešutiniai ar aguonų pyragai. Vienas iš išsiskiriančių Creso salos patiekalų - kepta ėriuko mėsa. Kadangi ganyklų žolė čia sūdoma, tai ir ėriukų mėsa įgavusi sūrumo skonį.

Alkoholiniai gėrimai. Vyndarystės tradicijos čia jau klesti šešis tūkstančius metų. Dabar šalyje užregistruota apie 700 vyno rūšių, 76 iš jų laikomos elitinėmis rūšimis (Vrhunsko, Cuveno).

Pajūryje populiarus kroatiškas raudonasis vynas - Teran, Merlot, Kabernet, Opoplo, Plavac, Dingačpostup. Iš baltųjų vynų populiarus Malvazija, Pošip, Pinot, Kujundžuša, Žlachtina, Muskat. Žemyninėje šalies dalyje - Rizling, Graševina, Burgundac, Traminac. Kaimeliuose gaminama įvairaus puikaus naminio vynuogių vyno - domace vino. Kroatijoje didelė pasiūla vietinio pietų stalo vyno. Jis nebrangus ir labai kokybiškas. Vynas, geriamas atsigaivinti, pajūrio zonoje skiedžiamas kalnų šaltinių vandeniu (bevanda), žemyninėje šalies dalyje - mineraliniu vandeniu. Toks atskiestas gėrimas vadinamas gemist. Soda skiestas vynas vadinamas špricer. Iš stipresnių alkoholinių gėrimų populiari slyvų degtinė, vynuogių degtinė rakija.

Alus Kroatijoje taip pat turi savo vertę. Čia gaminamas „Tuborg“ ir „Karlovačko“ alus pripažintas visame pasaulyje.

Istoriniai faktai. Dabartinė Kroatijos teritorija buvo apgyvendinta nuo priešistorinių laikų, nuo pat akmens amžiaus. Viduriniame paleolite Krapninoje gyveno neandertaliečiai. Ankstyvajame neolite regione buvo paplitusios Starčevo, Vinča, Sopot ir Hvar kultūros. Geležies amžius paliko Kroatijoje Halštato ir Lateno kultūrų pėdsakų. Geografinė šalies padėtis sąlygojo daugelio Europos tautų kultūrų įtaką. 400 m. pr. Kr. savo koloniją šioje pakrantėje įkūrė Romos imperija. Vėliau - Habsburgų dinastijos. Šalį valdė turkai, vengrai. Nuo 1945 m. Kroatija įėjo į Jugoslavijos sudėtį. 1946 metais sukurta Kroatijos Liaudies Respublika, o 1963 metais - Kroatijos Socialistinė Respublika. 1990 m. Kroatija, kaip ir didelė dalis Balkanų, buvo tapusi karo epicentru. Tais pačiais metais referendumu buvo nuspręsta dėl Slovėnijos ir Kroatijos nepriklausomybės. 1991 metais Kroatija pasiskelbė nepriklausoma ir po mėnesio formaliai išstojo iš Jugoslavijos sudėties, tačiau paskui dar ketverius metus kariavo dėl savo nepriklausomybės. 1992 metais Kroatija tapo JTO nare. Dabar šalyje saugu ir ramu. Tik gidai jums gali parodyti kur nors kalnuose sugriautų ar kulkų suvarpytų pastatų.

 

ŠALIES SPECIFIKA

 

 

 

 

 

Išskirtiniai šalies bruožai. Žodis Kroatija kroatų kalboje reiškia „kaklaraištį“. Šioje šalyje pirmiausia pradėti rišti kaklaraiščiai. Tušinukas, kuriuo Jūs rašote, yra inžinieriaus S. Penkalo išradimas - jis pirmas pasaulyje gavo patentą pirmam tušinukui. Kroatija - dalmatų veislės šunų gimtinė. Katedra Splito mieste yra seniausia katalikų bažnyčia pasaulyje. Katedrai 1700 metų. Jau 1300 metų čia vyksta pamaldos. Kroatai sukūrė pirmą slavų konstituciją. Tai įvyko 1214 metais. Šalies pakrantėse auga unikalus raudonasis koralas ir yra didžiausia delfinų populiacija Viduržemio jūroje.

Viešbučių specifika. Kroatijos viešbučiai yra kategorizuojami žvaigždutėmis. Kroatijoje labai populiarūs kempingai, privatūs apartamentai. Ne visuose viešbučiuose yra lauko ar vidaus baseinai, o kambariuose ne visur rasite oro kondicionierius. Kroatijoje nėra didelių aukštos kategorijos viešbučių kompleksų, turinčių erdvias teritorijas. Nėra daug viešbučių, dirbančių „viskas įskaičiuota“ sistema. Daugumoje Kroatijos viešbučių „langai į jūros pusę“ reiškia ne vaizdą į jūrą, o kambarių kryptį (tokiu atveju poilsiautojai nebūtinai matys jūrą, ją gali užstoti kiti statiniai arba augalai).

Didelė dalis žemiausios kategorijos viešbučių yra senoki, kuklūs savo įranga ir interjeru, neįrengti šiuolaikiškai, tačiau tvarkingi.

Tautos būdo bruožai. Kroatai - labai visuomeniška tauta, išsilaikiusios tokios tradicijos kaip pagalba vienas kitam, savivalda, noras daugelį problemų spręsti bendruomenėje. Iki šiol gyvos tautinės, istorinės tradicijos, kurių elementai glaudžiai susiję su šeimos gyvenimu. Kroatai, kaip ir rusai, mėgsta dainuoti dažnutes, dažnai šoka, yra linksmi ir temperamentingi. Būdo bruožai artimi visiems slavams: atvirumas, draugiškumas, artimas bendravimas.

Ką verta išbandyti šalyje. Kroatijoje vasarą vyksta labai daug švenčių ir festivalių.Nuo 1950 metųDubrovnike vyksta tarptautinis menų festivalis „Dubrovniko vasaros žaidynės“. Nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 24 d. visos miesto pilys, dvarai, bokštai ir parkai tampa gyva scena, kurioje vaidinama visa Europos muzikos ir dramos klasika. Vaidinami Šekspyro, Moljero, Gėtės spektakliai, statomos viduramžių Graikijos tragedijos, taip pat vyksta tarptautinės knygų parodos, poezijos vakarai, dainuojamos serenados. Zagrebe birželį ir liepą vyksta tarptautinis naujojo teatro festivalis, liepą - tarptautinis folkloro festivalis, birželį ir liepą - Zagrebo vasaros festivalis, nuo rugpjūčio - tarptautinis lėlių teatro festivalis. Kroatija - medžiotojų rojus. Čia sudarytos visos sąlygos medžioti elnius, stirnas, šernus, lapes, kalnų ožius, muflonus, laukinius paukščius. Labai daug vandens pramogų. Daug kas tvirtina, kad buriuotojams nėra puikesnės vietos kaip Adrijos jūra. Kroatijoje galima išsinuomoti plaukiojimui burlentes, jachtas, katerius. Ši jūra vilioja ir nardymo entuziastus - vandens skaidrumas joje net 56 metrai. Čia galima rasti apie 400 rūšių žuvų ir jūros moliuskų, daugybę puikių povandenių uolų, nuskendusių laivų liekanų. Nors Kroatijos kalnuose nėra 2000 m. viršijančios viršukalnės, kalnai šioje šalyje nepaprastai gražūs, todėl tai mėgstama alpinistų ir laipiotojų uolomis vieta. Tarp jų labai populiarios Marijano pusiasalio uolos, nacionalinis parkas Paklenica, Samoboro kalnai ir kitos vietovės.

Šalies keistenybės. Kroatija laikoma pasauliniu nudizmo centru. Kurortuose gausu specialiai pažymėtų paplūdimių, skirtų nuogaliams. Nenorintys pakliūti į nepatogią situaciją ir pasijusti nejaukiai, turi atidžiai stebėti ženklus. Dar 1961 metais Kroatijoje, Vrsare, pradėjo veikti ypač populiarus, didžiausias Europoje Koversados natūralistų kurortas. Kiekvienais metais ten atvyksta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio, o 1972 m. čia vyko Pasaulio nudistų kongresas. Ir šiandien centras išlieka nuogalių traukos vieta.

 

VIETOS, KURIAS BŪTINA PAMATYTI ŠALYJE

 Plitvicos ežerų nacionalinį parką, Dubrovniką, Istrijos pusiasalį. Dauguma vykstančių į Kroatiją poilsiautojų pasinaudoja puikia galimybe aplankyti Veneciją.

Reklaminis skydelis Pigūs lėktuvų bilietai.
Bilietai į visas pasaulio šalis!
Rezervuok greitai ir paprastai.
Rezervacijos internetu.

novaturas logo1

itaka 200

Užsakykite naujienlaiškį ir sužinosite naujienas anksčiausiai.

Egzotika

Svajonių Afrika.

12 dienų pažintinė kelionė aplankant Pietų Afrikos Respubliką, Zimbabvę, Botsvaną, Namibiją. Su vadovu iš Lietuvos.

Kas nesvajojo vaikystėje apie Afriką? Saulė, palmės, krokodilai, liūtai, beždžionės... Kas dar? Nuostabi pirmapradė gamta, neapsakomas kultūrų mišinys, įspūdžių kaleidoskopas, laukinių gyvūnų įvairovė, saviti vietinių gyventojų namai, subtilaus skonio vynas, tautų stiprybė, šaltas kontrastų dušas – ir visa tai vienoje kelionėje.

A herd of Zebra grazing at sunrise in Etosha Namibia Koprovat

Kelionėje:

 • Vienas iš pasaulio gamtos stebuklų – Viktorijos krioklys
 • Pietų Afrikos Respublikos gražuolis Keiptaunas
 • Nuotykių skonis Čobės nacionaliniame parke Botsvanoje
 • Kirstenbosch botanikos sodas – vienas iš septynių nuostabiausių pasaulio botanikos sodų
 • Kvapą gniaužianti Keiptauno panorama, atsiverianti nuo Stalo kalno
 • Pasaulyje itin vertinami deimantai
 • Gerosios Vilties kyšulys ir jo gamtos rezervatas
 • Griežtai saugomi akiniuotieji pingvinai

Išvykstame 2018-11-16 UŽSISAKYK 

Kaina nuo 2575 Eur

VIETNAMAS su kelionės vadovu iš Lietuvos!

VIETNAMAS - šalis, garsi giliomis kultūrinėmis tradicijomis, unikaliu kraštovaizdžiu, gero smėlio paplūdimiais. Ha Longo įlankos vaizdas įsirėš į atmintį visam likusiam gyvenimui, tai gamtos stebuklas su tūkstančiais iš vandens kyšančių salų, apaugusių tankiais džiunglių augalais, sukuriančių unikalų kraštovaizdį. Pasinerkite į Vietnamo kultūrą!

vietnamas

 

Šioje kelionėje kartu su kelionės vadovu iš Lietuvos Jūs pažinsite šiaurinį ir pietinį Vietnamą bei ilsėsitės pajūrio mieste Miu Ne. 

Kelionės data 2018-11-09 - 11-25 UŽSISAKYK 
Kelionės kaina nuo 1729 Eur.

Kelionė į Filipinus - tūkstančių salų šalį!

Filipinai – tūkstančių salų kraštas ir nepamirštami įspūdžiai tiems, kurie ilgisi egzotikos, autentiškos gamtos, laukinių balto smėlio paplūdimių, kerinčiai žydrų lagūnų, spalvingo ir turtingo povandeninio pasaulio, vietinių gyventojų nuoširdumo ir užkrečiančio optimizmo, kolojininės kultūros įvairovės. Kai XVI a. pabaigoje Ispanija kolonizavo salas, pavadino jas Filipinais princo Pilypo II garbei. Tai atgaiva jūrų gėrybių, saldžiausių ir šviežiausių vaisių mėgėjams, rojus nardytojams, žvejams ir fotografijų mėgėjams.

Poilsinė - pažintinė 11d kelionė.

Datos nuo 2018-04-06 iki  2018-12-06 (datų daug) UŽSISAKYK 

Kaina nuo 857 Eur.

philippines travel

Gamtos grožis egzotiniuose kraštuose


Gvatemala, Hondūras ir Salvadoras — išlikusio Majų pasaulio širdis

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 11 15 
Trukmė: 14 d.


nuo 2029 € + skrydis  UŽSISAKYK 

Malaizija, Borneo sala ir Singapūras — gyvenimo ir gamtos fejerija

Pažintinė EKO kelionė su vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 06
Trukmė: 13 d.


nuo 1779 € + skrydis
UŽSISAKYK 
Madagaskaras — neatrastas ir užburiantis

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 05
Trukmė: 14 d.


nuo 2190 € + skrydis
UŽSISAKYK 
Indonezija — archipelago paslaptys

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 27
Trukmė: 18 d.


nuo 2999 € + skrydis
UŽSISAKYK 
 

Aplink Balio salą ir Singapūrą!

2018 m. Aplink Balio salą ir Singapūrą per dvylika dienų. (su grupe ir vadovu iš Lietuvos)

Beprotišku tempu šurmuliuojanti viena brangiausių ir turtingiausių pasaulyje miestų valstybių Singapūras. Ir Balis – paslaptinga rojaus Žemėje atogrąžų sala. Leiskitės į nuotykių kupiną kelionę!

Išvykstame 2018-07-15 ir 2018-11-10. UŽSISAKYK 

Kaina nuo 1279Eur (su pusryčiais).

IMG 20180329 105949 resized 20180329 062044972 1

Kelionėje:

 • Singapūras – didmiestis, daugybe aspektų lenkiantis kitus pasaulio miestus

 • 15 įdomiausių Balio salos vietų

 • Nepakartojamas poilsis ir atgaiva reginių bei naujų potyrių kolekcininkams Balyje


 •  

Mus rasite

 • ___Odminiu 11, Vilnius LT-01122, Lithuania
 • ___+37 052 625240
 • ___+37 061 520462
 • ___+37 052 625242
 • ___[email protected]

Pirmadienis - Penktadienis 8:00-18:00

Sekite ir čia

 

linked in

 

 

 

Mus lanko

Svetainėje lankosi 254 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Visit Lithuania kviečia

keliauti savarankiškai ir gerokai pigiau.

Kaip ? Tai  – labai paprasta!

Pasinaudoję AVIA BILIETŲ REZERVACIJA randate patogiausius ir pigiausius skrydžius į abi puses,

BOOKING.com svetainėje suvedate skrydžio datas bei nurodote kiek asmenų keliauja. 
Sistema atrenka didžiulį sąrašą viešbučių, iš kurių surandate geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį pasiūlymą. 

Nuomojatės automobilį  AUTO NUOMA arba pasirekate kitą Jums patogų keliavimo būdą.
Ir keliaujate ne tik po turistų pamėgtas vietas, bet ir ten, kur jie užsuka retai! 

Nepamirškite kelionės DRAUDIMO ir pasiimkite asmens dokumentus.

Pamėginkite patys, o kilus klausimams – skambinkite mums 

+370 5 2625 240  arba rašykite [email protected]