P- Pn 8-18 val.    +370 5 2625 243
    +370 615 20462
 [email protected]

 

 

Esame patikimi Jūsų partneriai nuo 2001!                     

 

 

Budapeštas

 

 

 File:Views from Fisherman's Bastion toward south. - Budapest, Hungary. - 62 365² Observador (8262965486).jpg

Budapeštas, dar nuo Habsburgų valdymo laikų architektūros žavesiu, kavinių populiarumu bei netylančiais operos aidais besivaržantis su prabangiąja Viena, kviečia pasimėgauti gurmaniškais valgiais, vynais, čigoniška muzika, apie 150 mineralinių šaltinių vandenimis.

Norėdami suprasti per amžius išugdytą miesto dvasią, turite atvykti ir pajusti...

 

 

Istorija: pirmajame amžiuje dabartinėje Vengrijos teritorijoje įsikūrė madjarų gentis, turėjusi ambicijų užkariauti Bizantiją ir net Vakarų Europą. XIV-XV a. klestėjo vengrų karalystė, o 1867 m. buvo sudaryta austrų-vengrų sutartis, pradėjusi naują šalies istorijos etapą. Dunojus miestą dalina į dvi dalis: kalvotąją Budą ir lygumoje išsidėsčiusį Peštą. Iki 1873 m. Šioje vietoje buvo įsikūrę net trys atskiri miestai: Pest, Buda ir Obuda. Nuolat skubančiame, moderniame mieste ir šiandien galima pajusti skirtingų miestų dvasią: Budos aristokratiškumą ir Pešto nuoširdų paprastumą.

 


Verta pamatyti: dešiniajame Dunojaus krante, Budos įkūrimo vietoje, galima apžiūrėti romėnų miestą – Akviną. Išliko senojo miesto amfiteatrų griuvėsiai, muziejus, Heraklio vila ir pirtys. Ypatingas vergijos turkams palikimas: trys pirtys ir Gul Baby mauzoliejus. Senasis Buda išsiskiria siauromis gatvelėmis, kurias supa keliaaukščiai barokiniai ir klasicistiniai pastatai. Įspūdingiausias neoromaniško stiliaus statinys – Baszta Rybacka. Didžiausią įtaką Budapešto architektūrai, gyvenimo būdui padarė Habsburgų valdymo laikotarpis, kuomet Vengrija buvo austrų- vengrų imperijos dalimi. Tai mena iš Vienos atkeliavęs kavinių populiarumas. Iki šiol dirba garsioji Café New York, dekoruota paauksuotomis kolonomis ir paveikslais, Café Gerbeand. Imponuoja viena didžiausių Europos valdymo įstaigų, tai 700 patalpų parlamento rūmai, bei Hosok tere, tai Didvyrių aikštė, pastatyta vengrų valstybės tūkstantmečiui paminėti. Secesijos mylėtojų meka yra Holte Gellert. Kolonomis puoštas jo baseinas yra itin mėgstamas miesto gyventojų. Vengrijoje buvo parašytos Franco Leharo, Emericho Kalmano operetės, tai ir Bela Bartoko, Fereneco Listo gimtinė. Verta aplankyti ir Operos teatrą, kurio salė talpina 1500 žiūrovų.

 

 

Reklaminis skydelis Pigūs lėktuvų bilietai.
Bilietai į visas pasaulio šalis!
Rezervuok greitai ir paprastai.
Rezervacijos internetu.

novaturas logo1

itaka 200

botanika baneris2

 
 
 
 

Mus rasite

  • ___Odminiu 11, Vilnius LT-01122, Lithuania
  • ___+37 052 625240
  • ___+37 061 520462
  • ___+37 052 625242
  • ___[email protected]

Pirmadienis - Penktadienis 8:00-18:00

Sekite ir čia

 

linked in

 

 

 

Visit Lithuania kviečia

keliauti savarankiškai ir gerokai pigiau.

Kaip ? Tai  – labai paprasta!

Pasinaudoję AVIA BILIETŲ REZERVACIJA randate patogiausius ir pigiausius skrydžius į abi puses,

BOOKING.com svetainėje suvedate skrydžio datas bei nurodote kiek asmenų keliauja. 
Sistema atrenka didžiulį sąrašą viešbučių, iš kurių surandate geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį pasiūlymą. 

Nuomojatės automobilį  AUTO NUOMA arba pasirekate kitą Jums patogų keliavimo būdą.
Ir keliaujate ne tik po turistų pamėgtas vietas, bet ir ten, kur jie užsuka retai! 

Nepamirškite kelionės DRAUDIMO ir pasiimkite asmens dokumentus.

Pamėginkite patys, o kilus klausimams – skambinkite mums 

+370 5 2625 240  arba rašykite [email protected]